Główna Wydarzenia Projekty Publikacje Dyplomy Praca Hardware Linki

Aktualności


15-16.06.2007:
Członkowie Koła wygłosili swe Artykuły podczas XXVI Seminarium Kół Naukowych Mechaników na Wydziale Mechanicznym Wojskowej Akademii Technicznej.

więcej...


11-14.06.2007:
Delegacja KNSE przedstawiła swoje dokonania podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich MACH-TOOL.

więcej...


29.05-01.06.2007:
Udział przedstawicieli KNSE w XI Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „PLASTPOL 2007”.

więcej...Współpraca:


StatystykaProjekt strony:
WAW


Ostatnia aktualizacja:

17.12.2007

30.05.-02.06.2006r. Przedstawiciele KNSE wzięli aktywny udział w X Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „PLASTPOL”


Kieleckie Targi PLASTPOL (www.targikielce.pl) miały w tym roku szczególny, jubileuszowy charakter. Jest to największa impreza wystawiennicza tego typu w Polsce, ale również w Europie Środkowej.
Na targach obecnych było ponad 700 wystawców, z czego ponad połowa pochodziła z zagranicy – z 25 krajów.
Podczas Targów PLASTPOL obejrzeć można było maszyny i urządzenia przeznaczone do przetwórstwa tworzyw polimerowych, nowoczesne formy wtryskowe, a także zapoznać się z interesującymi rodzajami materiałów oraz technologiami ich wytwarzania i stosowania.
Ze względu na zainteresowania KNSE, za najciekawszą część targów uważa się prezentacje najnowszych wersji oprogramowania CAD/CAM/CAE, dedykowanego dla branży polimerowej.
W tym roku – tak jak i w poprzednim – Członkowie KNSE wzięli udział w Targach PLASTPOL w charakterze wystawców (Fot. 101). Delegaci Koła przedstawiali swe osiągnięcia na stoisku targowym firmy UGS (www.ugs.pl), producenta m.in. programów Solid Edge oraz Unigraphics NX.Fot. 101. Członkowie KNSE podczas demonstrowania swych osiągnięć na stoisku targowym firmy UGS


Członkowie KNSE demonstrowali również zwiedzającym potężne możliwości najnowszych wersji programów Solid Edge v18 i Unigraphics NX4, w tym:
-najnowsze narzędzia do projektowania powierzchni, zarówno w zakresie modelowania analitycznego, jak też swobodnego,
-nowe rozwiązania modułów przeznaczonych do kompleksowego konstruowania form wtryskowych: SE Mold Tooling oraz NX Mold Wizard,
-możliwości projektowania elektrod: SE Electrode Design, NX MW Electrode,
-analizy wytrzymałościowe FEA przedmiotów polimerowych o złożonych charakterystykach materiałowych.

Poza tym zwiedzającym przedstawiono rzeczywiste projekty produktów konsumenckich, zamodelowane w Solid Edge i Unigraphics. Były to modele 3D produktów m.in. następujących producentów:
- Nokia,
- Motorola,
- Eircsson,
- Ricoh,
- Bose,
- NEC,
- LG Electronics,
- Samsung Electronics,
- Gillette Company,
- Rowenta,
- Moulinex,
- Tefal.Fot. 102. Stoisko wystawiennicze UGS i KNSE było bardzo chętnie odwiedzane przez zwiedzających


Wspólne stoisko wystawiennicze UGS oraz KNSE cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających, zarówno ze środowisk przemysłowych, akademickich, jak też z prasy branżowej (Fot. 102).
Możliwość wzięcia udziału KNSE w Targach PLASTPOL, nie w charakterze jedynie zwiedzających, lecz aktywnych wystawców, doskonale wpłynęła na dalsze umocnienie prestiżu Wydziału Mechanicznego ATR w środowiskach przemysłowych i akademickich naszego Kraju.