Główna Wydarzenia Projekty Publikacje Dyplomy Praca Hardware Linki

Aktualności


15-16.06.2007:
Członkowie Koła wygłosili swe Artykuły podczas XXVI Seminarium Kół Naukowych Mechaników na Wydziale Mechanicznym Wojskowej Akademii Technicznej.

więcej...


11-14.06.2007:
Delegacja KNSE przedstawiła swoje dokonania podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich MACH-TOOL.

więcej...


29.05-01.06.2007:
Udział przedstawicieli KNSE w XI Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „PLASTPOL 2007”.

więcej...Współpraca:


StatystykaProjekt strony:
WAW


Ostatnia aktualizacja:

17.12.2007

27-31.10.2003r Szkolenie w posługiwaniu się systemem 3D MCAD hi-end UGS Unigraphics NX2 w siedzibie firmy Unigraphics Solutions w Warszawie.


Przedstawiciele KNSE wzięli udział w Szkoleniu NX2, korzystając z zaproszenia Dyrekcji firmy Unigraphics Solutions (www.ugs.pl), będącej producentem programów Solid Edge i Unigraphics NX2. Szkolenie miało na celu poznanie przez Członków KNSE zasad modelowania 3D w najbardziej zawansowanym programie CAx na świecie: Unigraphics NX.

Pierwszego dnia szkolenia oficjalnie przekazano na ręce Prezesa KNSE, W. Bieniaszewskiego pełen pakiet modułów programu UGS Unigraphics NX, dzięki czemu KNSE miało zaszczyt dołączyć do nielicznego i elitarnego grona użytkowników Unigraphics NX w Polsce, jak: WSK Mielec, WSK Rzeszów, PZL Świdnik i PZL Okęcie.

Program Unigraphics był pierwszym systemem CAD na świecie, powstał na potrzeby wykonania modelu numerycznego nowoprojektowanego wówczas myśliwca przechwytującego McDD F-15A Eagle. Podczas swej ewolucji, system Unigraphics wyposażano w moduły CAM i CAE/FAE. Dzięki temu, w swej dzisiejszej postaci, pod nazwą Unigraphics NX2 jest najpotężniejszym systemem CAx na świecie. W rejonie „bydgoskiego zagłębia narzędziowego” Unigraphics utożsamiany jest przede wszystkim z wchodzącym w skład NX automatycznym generatorem form wtryskowych MoldWizard, używanym m.in. w firmie „Formet”.

Podczas szkolenia (Fot. 29, 30), przedstawiciele KNSE poznali następujące zagadnienia:

- struktura programu,
- modelowanie bryłowo – powierzchniowe pojedynczych części,
- parametryczne tworzenie zespołów części
- podstawy obliczeń optymalizacyjnych FEA w systemie NX,

Szkolenie zakończyło się testem sprawdzającym, po którego pomyślnym zaliczeniu przyznano Certyfikaty umiejętności posługiwania się modułem CAD programu Unigraphics NX2 na poziomie średnim.

Certyfikaty ukończenia Szkolenia NX otrzymali Przedstawiciele KNSE w składzie:

- W. Bieniaszewski, Prezes KNSE
- W. Sobkowiak, PR Manager KNSE
- A. Budzyński, Opiekun KNSE

Szkolenie zakończył wykład lektora, dotyczący osiągnięć polskiej nauki i przemysłu uzyskane dzięki pracy w programie Unigraphics NX, ze szczególnym uwzględnieniem konstrukcji lotniczych.Fot. 29. Prezes KNSE Wojciech Bieniaszewski podczas szkolenie NX2Fot. 30. PR Manager KNSE Wojciech Sobkowiak podczas nauki posługiwania się NX2Fot. 31. Przedstawiciele KNSE z Dyrekcją polskiego oddziału firmy EDS – Unigraphics Solutions, będącej producentem najnowocześniejszych systemów 3D MCAD na świecie: Solid Edge i Unigraphics

Poza tym, wykonano pamiątkowe zdjęcie z Dyrekcją firmy Unigraphics Solutions (Fot. 31.)

Dziękujemy firmie Unigraphics Solutions za zaproszenie na Szkolenie!