Główna Wydarzenia Projekty Publikacje Dyplomy Praca Hardware Linki

Aktualności


15-16.06.2007:
Członkowie Koła wygłosili swe Artykuły podczas XXVI Seminarium Kół Naukowych Mechaników na Wydziale Mechanicznym Wojskowej Akademii Technicznej.

więcej...


11-14.06.2007:
Delegacja KNSE przedstawiła swoje dokonania podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich MACH-TOOL.

więcej...


29.05-01.06.2007:
Udział przedstawicieli KNSE w XI Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „PLASTPOL 2007”.

więcej...Współpraca:


StatystykaProjekt strony:
WAW


Ostatnia aktualizacja:

17.12.2007

22.05.2006r. KNSE zaprezentowało swoje artykuły podczas konferencji „XIV ICMR 2006 – Recyrkulacja w Budowie Maszyn – Rozwój Produktu”.


Konferencja „Recyrkulacja 2006” miała miejsce, jak co roku, na Wydziale Mechanicznym Akademii Techniczno – Rolniczej w Bydgoszczy (www.atr.bydgoszcz.pl) . Głównym organizatorem był Pan Prof. dr hab. inż. Józef Flizikowski z Katedry Maszyn Spożywczych i Ochrony Środowiska.

Podczas Konferencji, Członkowie KNSE zaprezentowali i wygłosili dwie prace naukowe:

1.Śliwa W., Zimniak J., Budzyński A, Bachan M., Kazimierczak G.: „Badania odkształceń wyprasek wtryskowych typu C”

Odkształcenia wyprasek wtryskowych, ich dokładność kształtów i wymiarów zależą od wielu czynników, w tym od konstrukcji wyprasek, konstrukcji form wtryskowych, parametrów technologicznych wtryskiwania i rodzaju przetwarzanego tworzywa. W pracy przedstawiono niektóre z powyższych zależności oraz symulację procesu wtryskiwania.

2.Flizikowski J., Budzyński A., Bieniaszewski W.: „Ruch granulatu w rozdrabniaczu wielotarczowym”

W pracy usystematyzowano znane i stosowane programy, procedury wspomagania działań inżynierskich wykorzystywane w modelowaniu konstrukcyjnym ruchu tarcz rozdrabniaczy wielotarczowych. Analizie numerycznej został poddany ruch granulatu na wskroś pakietu wielotarczowego, wielootworowego zespołu młyna.