Główna Wydarzenia Projekty Publikacje Dyplomy Praca Hardware Linki

Aktualności


15-16.06.2007:
Członkowie Koła wygłosili swe Artykuły podczas XXVI Seminarium Kół Naukowych Mechaników na Wydziale Mechanicznym Wojskowej Akademii Technicznej.

więcej...


11-14.06.2007:
Delegacja KNSE przedstawiła swoje dokonania podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich MACH-TOOL.

więcej...


29.05-01.06.2007:
Udział przedstawicieli KNSE w XI Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych „PLASTPOL 2007”.

więcej...Współpraca:


StatystykaProjekt strony:
WAW


Ostatnia aktualizacja:

17.12.2007

14.09.2005r. Członkowie KNSE wzięli udział w oblotach wojskowego samolotu transportowego Antonow An-28A, mających miejsce w 2 Bazie Lotniczej w Bydgoszczy.


Przedstawiciele KNSE zostali zaproszeni przez Oficera Polskich Sił Powietrznych, służącego w 2 Bazie Lotniczej (http://2blot.mil.pl), tj. Pana Porucznika Mgr inż. Karola Budniaka (Fot. 75). Warto nadmienić, iż Por. Karol Budniak jest Honorowym Członkiem KNSE, m.in. z racji swych zainteresowań komputerowym wspomaganiem konstruowania w branży lotniczej.


Fot. 75. Członkowie KNSE w asyście Pana Porucznika Karola Budniaka (drugi od prawej). W tle lekki wojskowy samolot transportowy Antonow An-28ASamolot Antonow An-28A jest lekkim samolotem transportowym, szczególnie przydatnym do przerzutu oddziałów specjalnych oraz działań patrolowych i poszukiwawczo-ratowniczych. Już w powietrzu, Członkowie KNSE (Fot. 76) mieli okazję do zapoznania się z procedurą pilotowania wielosilnikowego samolotu transportowego, szczególnie podczas symulowanych awaryjnych startów i lądowań.

Udział w oblotach wojskowego samolotu transportowego był dla Członków KNSE niepowtarzalną okazją do dalszego poszerzania swej wiedzy o konstrukcji oraz eksploatacji statków powietrznych, a także do nawiązywania kolejnych kontaktów z Oficerami Wojska Polskiego.

Dziękujemy Panu Porucznikowi Karolowi Budniakowi za zaproszenie!


Fot. 76. Przedstawiciele KNSE na pokładzie lekkiego wojskowego samolotu transportowego Antonow An-28 podczas lotu testowego